Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

Zapraszamy na darmowe szkolenia z cyklu „PODNOSZENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA PRUSZKOWA”. Szkolenia zostały podzielone na 6 modułów tematycznych, pierwszy pn. „RODZIC W INTERNECIE” odbędzie się już 18 i 19 STYCZNIA W GODZ. 10:00 – 16:00 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3.

Moduł ten przeznaczony jest dla rodziców i opiekunów, a jego celem jest przygotowanie rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci oraz reagowania na sytuacje zagrożenia.  Podczas szkolenia uczestnicy poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i zasobów edukacyjnych w Internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu pn. „PODNOSZENIE KOMPETENCJI CYFROWYCH DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO” z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Działanie 3.1 „DZIAŁANIA SZKOLENIOWE NA RZECZ ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCH”.


Kolejne szkolenie z modułu pn. „Rodzic w Internecie” odbędzie się 1 i 2 lutego w godzinach w godz. 10:00 – 16:00.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WYBRANE SZKOLENIE?
Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie (w godzinach pracy Urzędu Miasta): 22 735-87-38
Osobiście w pokoju nr 114 w Urzędzie Miasta Pruszkowa (w godzinach pracy Urzędu Miasta).

Odsłon artykułów:
2330900

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem