29 września –

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej.

W tym roku szkolnym 2020/2021 biblioteka szkolna po raz pierwszy włączyła szkołę do obchodów tego Święta.

• W klasach 0 – 3 nauczyciele biblioteki pokrótce zapoznali uczniów z genezą święta i korzyściami jakie daje głośne czytanie oraz przeczytali dzieciom ciekawą książkę.
  • Starsze klasy z genezą święta i korzyściami jakie daje głośne czytanie zostały przez bibliotekarzy zapoznane w tygodniu poprzedzającym czytanie, na lekcjach wychowawczych. 29 września na początku każdej lekcji jedna osoba z klasy (lub nauczyciel) czytała 5-10 minut wybraną wcześniej przez uczniów książkę.

Opinie uczniów były pozytywne i dlatego w przyszłym roku zamierzamy kontynuować projekt.