Program „Poczytaj Bratkowi” to akcja prowadzona przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Skierowana jest do uczniów klas I i III. W naszej szkole realizowana od grudnia 2014 roku. Polega na tym, że uczniowie z klas III 2 razy w miesiącu czytają w Kąciku Czytelniczym swoim młodszym kolegom z klas I wybrane utwory z „Księgi Bajek Bratka” lub literaturę dziecięcą.

Program rozwija zamiłowanie do czytania oraz kształtuje kompetencje czytelnicze. Każde czytające dziecko czuje się wyjątkowe. Rodzi się u niego motywacja wewnętrzna - odczuwanie potrzeby pomocy komuś, swojej sprawczości, a to zachęca dziecko do wysiłku, czyli treningu czytania. Czytanie w relacji dzieci - dzieciom sprawia wszystkim wiele radości.