Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

 

 elektrośmieci logo

Moje miasto bez elektrośmieci” to autorski pomysł Elektro Eko S.A. na realną pomoc dla samorządów we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program adresowany jest do gmin, ale beneficjentami są szkoły oraz społeczności lokalne. Jego celem jest wsparcie samorządu w tworzeniu efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

W ramach programu powołany został Fundusz Oświatowy, w ramach którego szkoły otrzymują bezpłatne pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal lekcyjnych i gimnastycznych. Aby szkoła mogła korzystać z Funduszu Oświatowego musi spełnić 2 warunki:

  • przeprowadzić zajęcia edukacyjne w klasach III dotyczące elektrośmieci, w oparciu o dostarczone szkole bezpłatne materiały edukacyjne
  • aktywnie zachęcać rodziców do oddawania na rzecz szkoły elekrośmieci do punktów zbierania lub samodzielnie organizować zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

CO ROBIĆ?

  1. Oddajemy elektrośmieci do punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko
  2. Otrzymujemy kupony, które przekazujemy wybranej przez siebie szkole i w ten sposób zasilają Fundusz Oświatowy. (Kupony oddajemy Wychowawcom lub do p. Anny Stefaniuk – kl.3a)
  3. Każdy kupon przeliczany jest na punkty, które szkoła wymienia na pomoce naukowe lub wyposażenie sal lekcyjnych.

Rodzaje kuponów:

1. Kupon granatowy o wartości przeliczeniowej 2 kg za każdy ZSEE typu: żelazko, telefon komórkowy, klawiatura, akcesoria komputerowe, radio przenośne, toster, czajnik, suszarka do włosów, magnetowid, zabawka elektryczna, odtwarzacz DVD, mikser, młynek do kawy, zegar, kamera, waga, świetlówka, depilator, golarka, inne ZSEE o masie od 1 do 3 kg.

2. Kupon fioletowy o wartości przeliczeniowej 3 kg za każdy ZSEE typu: monitor LCD, laptop, ekspres ciśnieniowy i do kawy, drukarka, faks, maszynka do mielenia mięsa, frytkownica, instrumenty muzyczne, wiertarka, wzmacniacz dźwięku, radioodbiornik, komputer, robot kuchenny, wieża audio inne ZSEE o masie od 2,1 kg do 5 kg

3. Kupon żółty o wartości przeliczeniowej 7 kg za każdy ZSEE typu: przenośna kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa, sprzęt Hi-Fi, odkurzacz, maszyna do szycia, sprzęt nagłośnieniowy, kopiarka, kasa fiskalna, inne ZSEE o masie od 5,01 kg do 10 kg

4. Kupon pomarańczowy o wartości przeliczeniowej 12 kg za każdy ZSEE typu: monitor i telewizor kineskopowy sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zestaw kina domowego itp. Inne ZSEE o masie od 10,01 kg do 15 kg

5. Kupon zielony o wartości przeliczeniowej 25 kg za każdy ZSEE typu: urządzenia chłodnicze, lodówka, pralka, zmywarka, zamrażarka, kserokopiarka, kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, suszarka do ubrań, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, elektronarzędzia, inne ZSEE o masie powyżej 15 kg

Oto lista punktów zbierania prowadzonych przez ElektroEko:

1. PUNKT ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI: Michałowice k. Warszawy ul. Jesionowa 1, telefon 801 011 180, 22 431 82 60, godziny otwarcia: Pon-Pt godz. 7.00-17.00 , Sob godz. 8.00-13.00

2. PUNKT ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI: Piastów, ul. Warszawska 49/51, telefon 801 011 180, 22 431 82 60, godziny otwarcia: Pon. - Pt. godz. 8.00-16.00

3. PUNKT ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI: Piastów al. Tysiąclecia 2c, parking przy aptece, telefon 801 011 180, 22 431 82 60, godziny otwarcia Każda pierwsza sobota miesiąca w godz. 10.00-14.00

4. PUNKT ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI: Piastów Wysockiego 7A (zatoczka samochodowa obok stacji trafo za supermarketem Biedronka), telefon 801 011 180, 22 431 82 60, godziny otwarcia Każda trzecia sobota miesiąca w godz. 10.00-14.00

 

Odsłon artykułów:
2374178

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem