Obchodząc Światowy Dzień Ziemi, 22 września 2015, w naszej szkole uczniowie klasy 3b z wychowawcą zaprezentowali przedstawienie „W zgodzie z przyrodą”.

Celem przedstawienia było pokazanie jak należy korzystać ze środowiska, jak je chronić i jakie mogą być zagrożenia wynikające z nieprawidłowego korzystania z zasobów przyrodniczych.

Podczas przedstawienia dzieci apelowały o utrzymanie Ziemi w porządku i czystości. Przekonywały, iż problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska można rozwiązać przy udziale wszystkich mieszkańców Ziemi. Uczniowie wykonali również piosenki związane tematycznie z ochroną środowiska.

Wierzymy, że uczestnicy akademii oraz wszyscy, którzy mieli przyjemność wysłuchać rad przedstawionych przez dzieci, wezmą sobie je do „serca”.