DSC08589

Konkurs zatytułowany „Makieta naszej miejscowości” był konkursem historyczno-plastycznym polegającym na wykonaniu makiety wybranej miejscowości powiatu pruszkowskiego. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych naszego powiatu.

Celem konkursu było budzenie u uczniów zainteresowania historią ich miejscowości oraz wzmacnianie tożsamości lokalnej. Uczniowie z koła historycznego dla klas V, pod kierunkiem p. Piotra Dzięcioła i p. Anny Mroczek, pracowali nad makietą naszej dzielnicy. Poszukiwały informacji na temat historii miejsc i budynków, które znajdują się w ich otoczeniu. Przygotowały legendę, w której opisały dzieje miejscowości oraz zabytków.

23.04.2013 w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Nasza makieta zajęła I miejsce, spośród 11 wyróżnionych makiet.