Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

 

DSCN0473


W dniach 27 - 29 września 2012 dwie uczennice naszej szkoły: Oliwia Okuń i Barbara Biernacka razem z opiekunem p. Joanną Kowalczyk, uczestniczyły w Zielonej Szkole w Sielpi Wielkiej, położonej na północy województwa świętokrzyskiego.

Wyjazd ten był nagrodą ufundowaną przez Fundację RECAL, dla 12 najlepszych szkół z całej Polski, za udział w programie "Szkole i przedszkolne projekty recyklingowe" oraz propagowanie edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2011/2012.

 

Pierwszego dnia, w drodze z Warszawy do miejsca zakwaterowania, zwiedziliśmy zakład PepsiCo Polska w Michrowie, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z procesem rozlewu napojów z rodziny pepsi do aluminiowych puszek. Następnie, po przyjeździe do hotelu, każda grupa prezentowała swoje osiągnięcia w programie edukacyjnym Fundacji RECAL.

Drugiego dnia pobytu zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami drogi puszki - od produkcji w fabryce puszek Ball Packaging Europe Sp. z o.o. w Radomsku do recyklingu w Centrum Recyklingu puszek aluminiowych po napojach "RECAN". Tego dnia po południu świetnie bawiliśmy się w Parku Linowym, który był dla uczestników dużą atrakcją.

Codziennie braliśmy też udział w w ciekawych integrujących zajęciach edukacyjnych z trenerami LOP w Kielcach, poruszając tematy bezpośredni związane z recyklingiem, jak też ochroną środowiska.

W ostatnim dniu, po pysznym śniadaniu odbyło się uroczyste podsumowanie Zielonej Szkoły i wręczenie dyplomów uczniom i nauczycielom. Do domu wracaliśmy zadowoleni, uśmiechnięci, pełni wrażeń i miłych wspomnień.

 

Odsłon artykułów:
1960244

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem