W poniedziałek, 10.12.2013, naszą świetlicę odwiedzili strażacy ze Szkoły Głównej Straży Pożarnej w Warszawie. Na spotkaniu z uczniami, goście opowiedzieli o swej pracy, przypomnieli używane w Polsce numery alarmowe oraz uczyli bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Uczniowie poznali zasady zgłaszania niebezpiecznych sytuacji do różnych służb: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i pogotowia gazowego. Strażacy mówili także o tym, jak uniknąć zatrucia czadem zwanym „cichym zabójcą".

Największą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia przez dzieci butów, kurtek i kasków strażackich, a także niespodzianka w postaci gadżetów przygotowana przez gości.

Dzieci dziękując strażakom za wizytę, wręczyły im wykonane przez siebie karty świąteczne.