W dniach 19 - 23 maja 2014 r. uczniowie klas 6. i 5b wraz z wychowawcami wzięli udział w 5 - dniowej wycieczce do Zakopanego. Pierwszego dnia zwiedzili Kraków, gdzie zobaczyli najważniejsze zabytki tego miasta. Bardzo ciekawym punktem programu był spacer z przewodnikiem tatrzańskim po Dolinie Strążyskiej, podczas którego „zdobyli” Sarnią Skałę, zobaczyli wodospad Siklawica oraz podziwiali tatrzańską faunę i florę. Dzięki wspaniałej pogodzie mogli wziąć udział w Spływie Przełomem Dunajca i wjechać kolejką na Gubałówkę. Zwiedzali również Zakopane, a także słynne Krupówki, gdzie mogli kupić pamiątki dla swoich bliskich.

Po całodziennych eskapadach wszyscy korzystali z kąpieli w basenach termalnych w Szaflarach, a wieczorami tańczyli przy góralskiej muzyce, jedli pieczone kiełbaski i bawili się w gry terenowe. Zauroczeni pięknem gór, uczestnicy zielonej szkoły powrócili do domu bardzo zadowoleni i pełni wrażeń z pobytu.