7 listopada 2014 uczniowie klasy 4B byli na wycieczce w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Zwiedzali tam nowocześnie przygotowaną wystawę „Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”.

Za sprawą wspaniałego przewodnika przenieśli się do świata starożytności. Mieli możliwość poznać życie codzienne naszych przodków, sekrety bursztyniarstwa, pradziejowe tkactwo. Zobaczyli jak wyglądali wojownicy Barbaricum. Za sprawą nowoczesnych technologii, uczniowie mieli też możliwość zwiedzić chatę tkacza, rogownika, kowala a także zobaczyć ich stanowiska pracy. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty, repliki narzędzi oraz broni które znajdowały się w gablotach. Większość tych eksponatów mogli również dotknąć. Zajęcia były wzbogacone projekcjami multimedialnymi.