Szkoła nie zawsze musi być nudna, zwłaszcza wtedy gdy zajęcia odbywają się pośród bieszczadzkich połonin. Uczniowie klas 5. przeżyli swoją przygodę, spędzając kilka dni w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski – dzikich Bieszczadach w dniach 9 – 13 maja 2016!

Dni zajmowały nam atrakcje wymagające sprawności i kondycji fizycznej. Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszyły szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi - Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzymała mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

Przeprawa przez górskie potoki - drużyny musiały przejść na drugi brzeg potoku – nie wszystkim udało się to zrobić „suchą stopą”.

Wyprawa Wilczym Tropem - samochodami terenowymi przemierzyliśmy bieszczadzkie bezdroża. Zobaczyliśmy miejsca dostępne tylko nielicznym śmiałkom!

Każdy kto odwiedza Bieszczady powinien choć raz wyruszyć z przewodnikiem na pełen ciekawostek górski szlak. Piesza wyprawa w Wysokie Bieszczady to niezapomniana przygoda dla każdego, żądnego wrażeń. Wspólnie wędrowaliśmy na szczyt połoniny - Mała Rawka 1228 m.n.p.m., w samym sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wędrując połoninami zobaczyliśmy piękne krajobrazy.

Szkolenie Bieszczadnika - na leśnej polanie rywalizowaliśmy w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w nartach, bieg w trzyosobowych spodniach, łucznictwo oraz konkurencje linowe realizowane przy pomocy sprzętu alpinistycznego na bezpiecznej wysokości.

Atrakcją była przejażdżka segwayem!

A wieczorem... czas na relaks … rywalizacja międzyklasowa w popularnym teleturnieju „Familiada”, ognisko i dyskoteka w pianie.

Czas aktywnie spędzony minął bardzo szybko!