Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

 

DSC04806

9 listopada 2012 z okazji 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się apel przygotowany przez uczniów z koła historycznego dla klas 5., a także opiekuna koła p. Piotra Dzięcioła. O oprawę muzyczną zadbał zespół "Mostowe Nutki" pod opieką p. Marka Kałęckiego. Gościnnie wystąpiła Orkiestra Dęta "Pruszkowianka" pod batutą p. Adama Malcherka. 

 

Uczniowie zapoznali widzów z historią odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Przypomnieli kilka znanych pieśni z tamtego okresu i barwnie opisali wydarzenia związane z początkiem II Rzeczypospolitej.  Przedstawienie ilustrowane było nietypową scenografią.

Odsłon artykułów:
2542028

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem