W dniach 17-19 maja 2016, w naszej szkole, zrealizowany został projekt czytelniczy „Wędrówki z baśnią przez Europę”, jako I część kilkuletniego projektu „Wędrówki z baśnią przez świat”. Inicjatorami i koordynatorami projektu byli nauczyciele biblioteki. W projekcie udział brali uczniowie ze wszystkich poziomów klas, w zakresie odpowiednim do możliwości uczniów.

Uczniowie poszczególnych klas I przeczytali po jednej baśni polskiej i wykonali do niej katalog ilustrowany. Wystawę katalogów można podziwiać w holu głównym szkoły.

Klasa 6b  zaprezentowała wiadomości ogólne o Europie, a klasa 4a wprowadziła uczniów w zagadnienie baśni.

Baśnie poszczególnych państw prezentowały po dwie klasy. Klasa VI lub V przedstawiała wiadomości o państwie z którego pochodzi baśń, a klasa młodsza przedstawiała baśń. Klasy II miały za zadanie zainscenizować wybraną przez siebie baśń, a klasy III miały opowiedzieć swoją. Krótkie ciekawostki sportowe po zaprezentowaniu  każdego kraju przedstawiała  nauczycielka WF. Oprawą muzyczną, stroną techniczną i nagłośnieniem zajął się nauczyciel muzyki i informatyki. Nauczycielka informatyki pomagała w prezentacjach komputerowych.

Wszystkie klasy wysłuchały i obejrzały prezentacje swoich kolegów. Uczniowie mogli porównać metody podejścia do zadania. W projekcie nie było zwycięzców, chociaż występował element rywalizacji. Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli w równym stopniu gospodarzami projektu, co było pewnego rodzaju nowością w pracy naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu.