W niedzielę 7 września 2014 r. na terenie obozu Dulag 121 odbyła się uroczystość poświęcona 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody rozpoczęły się „Marszem Pamięci” - rekonstrukcją wejścia do obozu Dulag 121 kolumny warszawskich cywilów w asyście niemieckich żołnierzy.

Kolejnym punktem uroczystości była polowa Msza święta odprawiona przez Metropolitę Warszawskiego Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Rangi wydarzeniu nadała obecność przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP, a także władz Powiatu oraz Gminy Pruszków, którzy po apelu pamięci złożyli wieńce pod pomnikiem „Tędy Przeszła Warszawa”.

Oprawy uroczystości nadała również obecność pocztów sztandarowych służb mundurowych oraz szkół powiatu pruszkowskiego, w tym pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej Nr 9.