W piątek (24.10)  pojechaliśmy na wycieczkę do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie.

Podczas pierwszej części zajęć zwiedzaliśmy interaktywną ekspozycję stałą - poznając mieszkańców Kampinoskiego Parku Narodowego. Uczyliśmy się rozpoznawania podstawowych gatunków roślin oraz dowiedzieliśmy się z jakich warstw składa się las. Pracowaliśmy w grupach, wykonując zadania jako przyrodnicy - badacze oraz uczestniczyliśmy w grach i zabawach edukacyjnych.

Nic jednak nie przebije drugiej części zajęć, podczas której poszliśmy na spacer do lasu. Żaden - nawet najpiękniejszy album ze zdjęciami - nie zachwyci tak, jak to, co zobaczyliśmy. Pomimo tego, że temperatura nas nie rozpieszczała, widok jesiennego lasu i błękitnego nieba spowodował, że nie chciało nam się wracać do domu. W lesie zobaczyliśmy mrowisko, kuźnię dzięcioła, grzyby, szyszkojagody na jałowcu, norki, gniazda, ślady zwierząt i to jak galasówka dębianka "przychodzi na świat".

Jeśli i Ty chcesz dowiedzieć się,co to jest kuźnia dzięcioła, zobaczyć z bliska łosia i poznać wiele ciekawostek o Kampinoskim Parku Narodowym, który znajduje się tak blisko Pruszkowa, wybierz się ze swoją rodziną do Izabelina!
Klasa IIIa