14 listopada 2014 w naszej świetlicy gościnnie zajęcia poprowadzili panowie policjanci z KPP w Pruszkowie.

Policjanci zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia, a także kajdanki, które każdy chciał „przymierzyć”.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowe laurki.