3d problem z glowy mini

Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej „Problem z głowy”.
W czasie realizacji programu uczniowie poznali jego tematykę oraz bohaterów bardzo ciekawego opowiadania: Bubble Boya, Pana Wszę i Tomka. Na podstawie ich przygód uczyli się rozpoznawania objawów wszawicy, nabywali umiejętności radzenia sobie z problemem, uczyli się tolerancji problemu oraz pogłębiali rozumienie znaczenia i roli profilaktyki zdrowotnej.Rodzice otrzymali ulotki informacyjne.
Podsumowaniem realizacji programu był konkurs plastyczny pt. „Pan Wsza znika – czyli pożegnanie na dobre!”. Zadaniem dzieci było przygotowanie pracy plastycznej, indywidualnie lub grupowo, przedstawiającej przygody poznanych bohaterów opowiadania. Cztery najciekawsze prace zostały zamieszczone na stronie konkursu www.problem-z-głowy.pl. Przez dwa tygodnie odbywało się głosowanie za pośrednictwem adresu i poczty e-mail. Szkoła zdobyła II miejsce w Polsce i cenne nagrody:
- zestaw do kolaży,
- papier kolorowy rysunkowy 50x70 cm - 100 sztuk,
- kredki trójkątne drewniane cienkie 300 sztuk,
- alfabet piankowy samoprzylepny - 810 sztuk,
- kredki specjalnego zastosowania - 1 komplet,
- 72 sztuki tub ciastoliny Play - Doh,
- 3 zestawy do formowania ciastoliny Play - Doh.
Koordynatorem realizacji programu była p. Marzena Mazurek.