Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

20161201_183231.jpg

więcej zdjęć poniżej

W dniach 1 – 3 grudnia 2016 r. trzynaścioro wolontariuszy z naszej szkoły uczestniczyło w Ogólnopolskiej Konferencji „Trudności w pracy wolontariusza”, która odbyła się w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Zaprezentowaliśmy dokonania Klubu poprzez prezentację multimedialną i komentarz słowny wygłoszony przez szóstoklasistki.

Braliśmy aktywny udział w zabawach integracyjnych prowadzonych przez profesjonalnych wodzirejów.

Uczestniczyliśmy w wykładach prowadzonych przez profesorów APS oraz Klinik Onkologicznych, z których dowiedzieliśmy się o motywacjach pracy wolontariusza, o specyfice pracy wolontariusza w szpitalach i hospicjach, w warsztatach „Co dała mi praca w Klubie Ośmiu?” prowadzonych przez byłych wolontariuszy a obecnie osoby zajmujące poczytne stanowiska pracy.

Obejrzeliśmy przedstawienie metodą dramy pt. „Żyć nie umierać”. Omawialiśmy przesłanie wynikające z przedstawienia.

Przygotowaliśmy spotkanie opłatkowe dla wszystkich 220 wolontariuszy oraz gości uczestniczących w Konferencji. Spotkanie zostało uświetnione przez jedną z naszych wolontariuszek, która zaśpiewała do mikrofonu kolędy.

Uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy na fantomach pod okiem ratownika medycznego.

Oglądaliśmy projekcję filmu o dziewczynce, która była w śpiączce po wypadku samochodowym. Omawialiśmy przesłanie wynikające z filmu.

Mieliśmy komfortowe warunki pobytu i wyżywienia. Po trzech dniach wspólnego spędzania czasu wracaliśmy dowartościowani we wspaniałych humorach. Mamy nowe pomysły do dalszej pracy w wolontariacie.

Iwona Kałęcka

Koordynator Klubu Ośmiu

Odsłon artykułów:
1850364

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem