Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

 

ranczo

Dnia 19 czerwca 2012 r. klasy 1a i 2b podjęły wyzwanie spotkania oko w oko z nieznanym na "Ranczo w Dolinie" w okolicach Mszczonowa.

Najodważniejsi ze śmiałków mieli okazję zmierzyć się w konkurencji rzutu podkową, najsilniejsi przystąpili w pocie czoła do przeciągania liny. Umiejętności strzeleckie zweryfikowały zawody łucznicze, a bystre oko było kluczem do sukcesu podczas poszukiwań skarbów w kopalni złota. Zmęczeni poszukiwacze przygód mieli okazję zrelaksować się podczas przejażdżki wozem lub kolejką - tu jednak błogą sielankę niespodziewanie przerwał atak zamaskowanego złoczyńcy z rewolwerem. Emocje ostudził łyk zimnego napoju z tajemniczej malinowej studni, a burczące brzuchy uciszyła pyszna kiełbaska z paleniska. Na zakończenie coś dla koneserów dobrej zabawy, czyli harce na sianie i akrobacje na trampolinie.

Po dniu pełnym wrażeń, młodzi "kowboje" wrócili do domu zmęczeni, ale z podniesionym czołem i uśmiechem na twarzy.

 

143

Klasy 6., w tym roku szkolnym, na swoją ostatnią wycieczkę z "dziewiątki", wybrały się w Pieniny! Wyjazd wszystkim bardzo się podobał i trudno było wrócić do domu!

Więcej zdjęć w galerii.

 

IMGP1027

 

W dniach 21.05.2012 - 24.05.2012 uczniowie klas 5. ze swoimi wychowawcami mieli okazję spędzić wiele słonecznych chwil w przepięknych Pieninach.

Co widzieli i jak się bawili można zobaczyć w galerii..

 

 

 IMG_1521IMG_1524

W dniach 7.05.2012 - 11.05.2012 odbyła się wycieczka klas 3a i 3d na Pojezierze Brodnickie.

W czasie tych kilku dni dzieci zapoznały się z najważniejszymi zabytkami Torunia, a także mogły własnoręcznie upiec pierniki w Żywym Muzeum Piernika. Jeden dzień spędziły w "Grodzie Foluszek", gdzie uczyły się wykonywania dawnych rzemiosł. W czasie kolejnych dni dzieci zapoznały się również z historią oraz legendami zamku w Brodnicy i Golubiu - Dobrzyniu.

Odsłon artykułów:
3755293

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem