29 października 2014 roku odbył się apel zorganizowany przez bibliotekę szkolną podsumowujący "Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych". Święto to obchodzone jest na całym świecie od 1999 roku. Nasza biblioteka po raz kolejny promuje to święto.

Z tej okazji dla uczniów klas I-III został ogłoszony konkursy "Mój ulubiony bohater". W tej kategorii wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

Łukasik Alicja kl. 1a, Maliszewska Julia kl. 1a, Szopa Maja kl. 1b, Kopeć Ewelina kl. 1d, Pszczółkowski Adrian kl. 1c, Kulesza Maja kl. 2d, Grochowska Weronika kl. 2d, Tracz Małgorzata kl. 2d, Rodek Natalia kl. 3a, Hoser Barbara kl. 3b, Szulc Marta kl. 3b, Daberko Patrycja kl. 3b, Śliwkiewicz Maja kl. 3b, Felczak Maja kl. 3a, Pławiak Jakub kl. 3b, Wall Małgorzata kl. 3b.

Uczniowie klas IV-VI i nauczyciele brali udział w konkursie pt. "Plakat promujący czytelnictwo". W kategorii klas IV-VI zwyciężyli: I miejsce Stefaniuk Magdalena kl. 4c, II miejsce Milczarek Agata kl. 5b, i Dybczyńska Aleksandra kl. 6d, III miejsce Magda Leokadia kl. 6b.

W kategorii „nauczyciele”: I miejsce zajęły Pani Stefaniuk Anna i Pani Szcześniak Renata.

Wszystkie nagrody zostały wręczone przez Panią Dyrektor podczas apelu. Następnie uczniowie z klas VI zaprosili na przedstawienie pt. "Szlakiem baśni". Na zakończenie apelu uczniowie przeczytali fragmenty baśni "Czerwony Kapturek" i "Śnieżka".