Akcja „Zima w mieście 2015” w naszej szkole trwała od 19.01.2015 do 30.01.2015. Na zajęcia zostało zapisanych 107 uczniów (w tym 22 uczniów z SP 10).

Uczestnicy "zimowiska" na pewno się nie nudzili. Wszyscy uczestnicy spodziewali się wyjazdu do kina czy zajęć sportowych na basenie. Dużym zaskoczeniem okazała się wycieczka na Stadion Legii w Warszawie.

Uczestnicy "zimowiska" uczestniczyli także w warsztatach historycznych w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie.

Podczas trwania "zimowiska" odbył się także cykl spotkań z historią. O powstaniu styczniowym i o powstaniu warszawskim opowiedział nam p. Dariusz Jańczy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY 31 pułku piechoty” z Mszczonowa, natomiast warsztaty „Skrzynia skarbów”, które miały na celu zapoznanie uczniów z historią obozu i warunkami tam panującymi za pomocą przedmiotów potrzebnych więźniom, poprowadziła p. Agata Mirosz z Muzeum DULAG 121 w Pruszkowie.

Na miłe zakończenie ferii dzieci pojechały na warsztaty do Pijalni Czekolady Wedel w Warszawie, gdzie oprócz degustacji czekolady uczestnicy zapoznali się etapami jej produkcji oraz mogli spróbować swoich sił w dekorowaniu pierników.