więcej zdjęć poniżej

Październik, obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: „Książka to dopiero początek”.

Corocznie w Szkole Podstawowej Nr 9 w Pruszkowie organizujemy obchody tego święta, aby rozbudzać u naszych uczniów zainteresowanie czytaniem.

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektora Książnicy Pruszkowskiej, Pana Grzegorza Zegadło. Dzieci miały okazję wysłuchać odczytanego przez naszego gościa fragmentu książki Elżbiety Zubrzyckiej pt. „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”. W nastrojowo zaaranżowanej małej sali gimnastycznej informacji o Książnicy Pruszkowskiej i historii zajączka wysłuchali uczniowie klas 1-3. Dzieci były zainteresowane samą książką, a dodatkowym atutem był mocny głos Pana Zegadły i oryginalna interpretacja tekstu.

Uczniowie wyszli ze spotkania zadowoleni, a niektórzy przyszli do biblioteki wypożyczyć książkę, aby poznać dalsze losy zajączka Filipa.