więcej zdjęć poniżej

W czwartek 3 listopada 2016 roku klasę 2d oraz 2g odwiedził gość z Meksyku – pan Carlos Martinez Anaya. Pan Carlos jest jednym z członków grupy mariachi Los Amigos. Pięknie śpiewa i gra w niej na skrzypcach. Nasi uczniowie mogli usłyszeć słynną pieśń „La cucaracha”, która – jak się okazało – mówi o karaluchach. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat Meksyku – najpiękniejszych miejsc, zabytków, kultury i strojów, jakie się tam nosi. Poznały różne ciekawostki o zwierzętach i roślinach. Wysłuchały opowieści na temat meksykańskiej kuchni. Najbardziej podobało im się to, że Gość uczył je hiszpańskich słów, a one mogły pomóc Mu w szlifowaniu języka polskiego. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze pełnej pytań, niedowierzania, podziwu i śmiechu. Dziękujemy bardzo rodzicom uczennicy z klasy 2d za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.