Akcja „Zima w mieście 2017” w naszej szkole trwała od 13.02.2017 do 24.02.2017, pod hasłem „AKTYWNY i BEZPIECZNY”.

Na zajęcia w ramach zimowiska zostało zapisanych 88 uczniów (w tym 12 uczniów z SP 10).

Zajęcia odbywały się od godziny 800 do godziny 1600. Podczas dwóch tygodni zimowiska zostały zorganizowane następujące zajęcia i wycieczki: wyjazdy do kina w Jankach, zajęcia sportowe na basenie KAPRY w Pruszkowie, warsztaty w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Na miłe zakończenie ferii dzieci pojechały do Manufaktury Cukierków w Warszawie, gdzie oprócz degustacji słodyczy uczestnicy zapoznali się etapami produkcji kolorowych cukierków i lizaków.

W czasie zajęć, na terenie szkoły, zostały zorganizowane zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, poprowadzone przez przedstawiciela Straży Miejskiej w Pruszkowie; spotkanie z dietetykiem – p. Joanną Dziadosz; warsztaty integrujące grupę „Jak dobrze…”, zajęcia ruchowe „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, a także warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej „Mały Ratownik”.