6 marca 2017r. w naszej szkole odbył się Dziecięcy Artystyczny Koncert Integracyjny w wykonaniu Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy.

Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich ok. 60 minutowy program 14 układów tanecznych /tańce ludowe: ukraińskie, chińskie, indyjskie, rosyjskie, brazylijskie, balet klasyczny, tance współczesne, etiudy taneczne, inscenizacje bajek/. Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, były też piękne, kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje opracowują i szyją we własnym zakresie artyści i ich opiekunowie.

Było to spotkanie, poprzez taniec, uczniów naszej szkoły z dziećmi z Ukrainy.

Pod koniec występów otrzymaliśmy Certyfikat Dobroczynności od Prezesa Zarządu Stowarzyszenia DAKA p. Sławomira Osińskiego, organizatora tego koncertu.