20170202_145400.jpg

więcej zdjęć poniżej

W dniach od 16.01.2017 r do 31.01. 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Misie ratownisie”. Patronat nad akcją objęli: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Wojewoda Mazowiecki oraz Jednostka Honorowych Dawców Krwi.

Akcja polegała na zbiórce nowych lub używanych pluszaków, które mają być wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach. Zabawki przekazywane przez jednostki Straży Pożarnej, zespoły Ratownictwa Medycznego i inne służby dzieciom poszkodowanym w wypadkach oraz różnych nieszczęściach pełnią rolę wsparcia – tzw. apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkim sercem i ofiarnością.

Dnia 3 lutego strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie oraz Ochotniczej Staży Pożarnej w Piastowie odebrali 16 worków z misiami – ratownisiami.

Grażyna Pietrak

Anna Stefaniuk