P9250133.jpg

Na zaproszenie Dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie, Fundacji Rozwoju Wioślarstwa Polskiego oraz Zespołu Ośrodków Wsparcia, uczniowie klasy 5d wraz z wychowawcą - p. Anną Ostrowską i nauczycielem wf - p. Renatą Szcześniak, uczestniczyli w Integracyjnym Pikniku Olimpijskim.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia można było spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Rywalizacja na ergometrach wioślarskich wzbudziła wiele emocji, gra w bocce dostarczyła zabawy, plansza szermiercza stała się okazją do sprawdzenia refleksu, strzelnica wymagała opanowania i precyzji a prawdziwa walka judo z olimpijczykiem to wyzwanie ale i satysfakcja.

Udział w Pikniku był również okazją do spotkania ze sportowcami:

Robertem Syczem, wioślarzem - dwukrotnym mistrzem olimpijskim (2000 r., 2004 r.), dwukrotnym mistrzem świata

Kajetanem Broniewskim, wioślarzem - brązowym medalistą z Barcelony (1992) oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Krzysztofem Wiłkomirskim, judo - dwukrotnym olimpijczykiem, brązowym medalistą Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy

Po raz kolejny Piknik okazał się sympatycznym i wartościowym spotkaniem kilku pokoleń ludzi kochających sport i aktywność fizyczną.

Renata Szcześniak