Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

14463280_1167039690018712_1253095725576698071_n.jpg

więcej zdjęć poniżej

W dniach od 21 do 23 września 2016, Natalia Wilk (3c) oraz Wiktoria Majewska (5d) pod opieką Jolanty Lenart - nauczyciela biblioteki, uczestniczyły w „Zielonej szkole”, zorganizowanej przez fundację RECAL. Jest to nagroda połączona z aktywną edukacją dla najlepszych uczestników XX edycji programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. W naszej szkole projektom Fundacji RECAL od kilkunastu lat patronuje Świetlica Szkolna. Nasza szkoła znalazła się wśród 15 najlepszych placówek szkolnych z całej Polski.

Uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność zobaczyć produkcję wieczek do aluminiowych puszek na napoje w nowoczesnej fabryce Ball Packing Europe w Lublinie. Również w tym dniu odbyła się wizyta w Centrum Recyklingu aluminiowych puszek po napojach. Już w drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zwiedzili zakłady Pepsico w Michrowie nieopodal Warszawy, który zajmuje się rozlewaniem napojów: pepsi, mirindy i innych do puszek aluminiowych i butelek plastykowych.

Dzieci przyjechały zadowolone i bogatsze o nową wiedzę, doznania i nowe znajomości.

Odsłon artykułów:
2042069

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem