Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

P1160949.jpg

więcej zdjęć poniżej

W poniedziałek 21 listopada wszystkie klasy drugie pojechały na MIKOŁAJKOWĄ wycieczkę do Kinoteki w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie wzięli udział w lekcji "Więc chodź, narysuj mój świat - czyli jak powstają filmy animowane". Dzieci dowiedziały się o tym, jakie są techniki animacyjne oraz poznały etapy tworzenia filmu animacyjnego. Zobaczyły, jak powstawały pierwsze filmy animowane i odkryły, na czym polega praca animatora. Poznały sposób na ożywienie postaci z bajki i miały możliwość przekonać się, jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy animowane.

Po lekcji nastąpiła projekcja filmu "Mały książę", w którym dzieci mogły zobaczyć zastosowanie kilku technik animacyjnych. Wiele emocji i wzruszeń wzbudziła jednak sama historia Małego Księcia, pilota, małej dziewczynki i jej mamy, która na nowo pozwoliła widzom odkryć to, co w życiu jest najważniejsze...

Odsłon artykułów:
2616288

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem